Promocja książki „Między wódką a zakąską”

W piątek, trzynastego (kwietnia 2018r.) o godz. 18.00 zapraszamy na promocję książki „Między wódką a zakąską” i spotkanie autorskie z Aleksandrem Baronem i Łukaszem Klesykiem.

Po spotkaniu – degustacja wódek


Koszt uczestnictwa w degustacji: 50 zł, Vouchery do nabycia na stronie www.pod-niebieniem.pl, w zakładce „Menu/Vouchery”

Poniżej lista degustowanych wódek i zakąsek

JA Baczewski

Ziemniaczana wódka J.A. Baczewski była produkowana od 1782 r. w destylarni założonej przez rodzinę Baczewskich we Lwowie. Podczas drugiej wojny światowej lwowska fabryka została zniszczona. W 1956 roku potomkowie Baczewskich odzyskali prawa do znaku towarowego. Wspólnie z Eduardem Gesslerem wznowili produkcję w oparciu o zachowane receptury.

Do tego nasz szef kuchni przygotuje przekąskę: macerowana polędwica wołowa z konfiturą gruszkową

Wódka Kantorowicz

Hartwig Kantorowicz, założył swoją Fabrykę Wódek i Likierów w 1823 roku w Poznaniu. W zakładzie na Ostrówku zainstalowano pierwszy w Polsce aparat Pistoriusa, który pozwalał produkować czysty, wysokiej klasy spirytus.
W 1838 roku fabrykę Kantorowicza przeniesiono do budynków u zbiegu ulic Wronieckiej i Masztalarskiej, zwiększając jednocześnie produkcję. W 1908 roku uruchomiono kolejny zakład na Garbarach przy ulicy Grochowe Łąki. Poza budynkami produkcyjnymi i administracyjnymi były tu magazyny a także ciągnące się na długość ok. kilometra piwnice do składowania alkoholi, które dla łatwiejszego załadunku połączone były windami towarowymi. Wedle wspomnień z tamtego okresu, była to najnowocześniejsza fabryka w Poznaniu. W 1920r. fabrykę sprzedano bankowi, a firmę nazwano Hartwig Kantorowicz Następca.
W 1927r. wytwarzana w fabryce Wyborowa stała się pierwszą na świecie zarejestrowaną marką wódki i pierwszą wódką eksportowaną poza granice.
Wódkę Kantorowicz produkuje obecnie na licencji spadkobierców rodziny Kantorowicza, twórcy wódki Wyborowej, destylarnia Dębowa Polska. To luksusowa, wyrazista zbożowa wódka w starym stylu, o słodkim smaku ziaren, ale z nutką pieprznej goryczki.

Do wódki tej proponujemy zakąskę: Pieczony szpik z relishem z kalarepy.

Wódka Dwór Sieraków koszerna

Propozycja wina:

Wódka Dwór Sieraków to również długa tradycja, której początki dała małej gorzelnia w Sierakowie pod Krakowem.
Sierakowski majątek liczy sobie ponad 700 lat historii. W odległych czasach na jego stole często gościły miody, tokajskie wina i piwa sprowadzane z pobliskiego Krakowa. Natomiast wódka, jako alkohol chłopski, raczej nie była pita przy pańskim stole.
Dopiero w II połowie XIXw. Wybudowano tam gorzelnię i rozpoczęto produkcję wódek. Pinkas Faber, ostatni przedwojenny właściciel łąckiej gorzelni, został zamordowany przez hitlerowców. Jednak zanim zginął, przekazał swojemu bratankowi, którego ukrywała polska rodzina, recepturę wódki z prośbą, aby po wojnie odnaleźć nowego właściciela sierakowskiego dworu i oddać ją w jego ręce. W październiku 2013 roku Wódka Dwór Sieraków znów trafiła na polskie stoły.
Produkty z serii Wódka Dwór Sieraków otrzymały medale na International Wine and Spirit Competition (IWSC) 2015 w Londynie.
Wódki Dwór Sieraków to połączenie tradycji ze szlachetnym smakiem wysokogatunkowego alkoholu z najwyższej półki.
Obecnie właściciel marki wprowadza na rynek nową wódkę – Dwór Sieraków Koszerną, produkowaną z ziemniaków. Jeszcze niedostępna szerszej rzeszy klientom, będzie obecna na degustacji.

Do niej proponujemy:
Chleb domowy z masłem rakowym, wędzonym pstrągiem majonezem dyniowym